یخچال فریزر خوب باید از جوانب زیادی بررسی شود. فاکتورهای زیادی لازم است تا یک یخچال فریزر را به بهترین گزینه برای خرید تبدیل بکند. در این بخش، ما برای شما برخی از نکات قابل‌توجه هنگام خرید یک یخچال فریزر خوب را توضیح می‌دهیم.

تنظیم دمای یخچال فریزر خوب

شاید فکر کنید که تنظیم دمای یخچال نکته‌ی خیلی مهمی نیست و تنها کافی است که یخچال را سرد و فریزر را در دمای انجماد نگه داشت. بااین‌حال، باید بدانید که یخچال فریزر خوب، می‌تواند با تنظیم درست دما، طول عمر مواد غذایی شما را بالا برده و از بوگرفتن مواد غذایی جلوگیری کند. خیلی از مواقع، مواد غذایی، به‌اصطلاح بوی یخچال می‌گیرند. این مسئله به دلیل عملکرد ضعیف یخچال در تنظیم دماست. یخچال فریزر باید قابلیت تنظیم دما، رطوبت و گردش هوا و فیلتراسیون را داشته باشد.

۱) دما

تنظیم دمای نامناسب، عمر یخچال را کاهش می‌دهد. چراکه یخچال برای رسیدن به دمای ایدئال باید بیشتر کار کند و عمر مفید آن پایین می‌آید. تنظیم دما در یخچال‌های قدیمی بدین صورت است که شما دکمه‌ای برای بالا یا پایین بردن دما در اختیار دارید. این دکمه‌ها معمولا پنج انتخاب به شما می‌دهند. عدد 1 گرم‌ترین حالت و عدد 5 سردترین حالت ممکن، برای تنظیم دمای یخچال است. در مقابل، یخچال‌فریزرهای جدید، با قراردادن ترموستات و درجه‌های گوناگون، قدرت مانور بیشتری به شما می‌دهند.
برخی از یخچال‌فریزرها گزینه‌ی super freeze یا super cold دارند. این دو گزینه بسیار کاربردی هستند. فرض کنید پس از خریدی طولانی به منزل آمده‌اید و مواد غذایی مانند کره یا بستنی شما در حال آب‌شدن هستند. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توانید به‌سرعت مواد غذایی خود را دوباره منجمد کنید.
این قابلیت یک ویژگی خوب دیگر نیز دارد. زمانی که شما درب یخچال را باز گذاشته‌اید تا آن را تمیز کنید یا مواد غذایی را درون آن قرار دهید؛ این قابلیت از افت دمای یخچال جلوگیری می‌کند.

۲) رطوبت

تمامی مواد غذایی برای تازه ماندن به رطوبت احتیاج دارند و برخی از این مواد غذایی بیشتر از سایر آن‌ها به رطوبت نیاز دارند. یخچال فریزر خوب، باید قابلیت کنترل رطوبت را داشته باشد. برخی از یخچال‌فریزرها، کشو یا محفظه‌ای مخصوص دارند که رطوبت آن‌ها بیشتر است. شما می‌توانید آن دسته از مواد غذایی را که به رطوبت بیشتری نیاز دارند؛ در این محفظه‌ها نگهداری کنید.
یخچال‌فریزرهای جدید سامسونگ و بوش نیز این مرحله را بیشتر پیش برده و اکنون محفظه‌ای با قابلیت کنترل دستی رطوبت و دما را داخل یخچال قرار داده‌اند. شما می‌توانید رطوبت و دمای این بخش‌ها را بسته به نیاز خود بالا برده یا پایین آورید.

۳) گردش هوا و فیلتراسیون

یخچال فریزر خوب، باید گردش هوا و فیلتراسیون خوبی داشته باشد. بهتر است تا هر یک ساعت یک‌بار، هوا به جریان افتاده و گازهای تولیدشده توسط سبزی‌ها فیلتر شوند. این قابلیت عمر مواد غذایی را بالا برده و از بو گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

یخ‌ساز و آب‌سردکن یخچال فریزر خوب

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یخچال فریزر، آب‌سردکن و یخ‌ساز آن‌ است. این بخش‌ها سیار هستند و اگر کیفیت خوبی نداشته باشند؛ سریعا شکسته یا خراب می‌شوند. بهتر است قبل از خرید یخچال فریزر، نظر کاربران را درباره‌ی یخ‌ساز و آب‌سردکن بررسی کنید.

طراحی داخلی یک یخچال فریزر خوب

شاید طراحی داخلی یخچال فریزر خیلی مهم به نظر نیاید. بااین‌حال، بهتر است بدانید که یک طراحی مناسب، هم جای بیشتری برای گذاشتن مواد غذایی به شما می‌دهد و هم پیداکردن مواد غذایی را برای شما راحت‌تر می‌کند.

صدای یک یخچال فریزر خوب

یکی از مشکلات متداول مردم با یخچال‌فریزرشان، صدای زیادی است که این یخچال‌ها تولید می‌کنند. شاید از نظر شما این مشکل، مشکل بزرگی به نظر نیاید؛ اما یخچال فریزر معمولا نزدیک سالن پذیرایی است و صدای آن ممکن است مزاحم استراحت شما و خانواده شود. به همین دلیل، ضروری است که هنگام خرید یخچال فریزر از صدا نکردن آن مطمئن شوید.

نکات مهم در انتخاب یخچال فریزر خوب

اکنون که ویژگی‌های یخچال فریزر خوب را می‌دانیم؛ وقت آن است که یخچال فریزر مناسبی انتخاب کنیم. طبق راهنمای بخش قبلی، بسیاری از یخچال‌فریزرها در دسته‌ی یخچال ‌فریزرهای خوب قرار می‌گیرند. اما شما می‌توانید با درنظرگرفتن ویژگی‌های زیر، برخی از آن‌ها را از فهرست گزینه‌های خود خط بزنید.

۱) هزینه خرید یخچال فریزر خوب

یخچال‌فریزرها بسته به برند، مدل، گنجایش و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند؛ قیمت متفاوتی دارند. برای انتخاب یخچال فریزر خوب، ابتدا باید بودجه‌ی خود را در نظر بگیرید. خرید یک یخچال فریزر گران‌قیمت به معنی بهتر بودن آن نیست. شما می‌توانید با درنظرگرفتن نیازهای خود، یخچال فریزری اقتصادی و عالی را برای خود انتخاب کنید.

۲) برند یخچال فریزر

امروزه برندهای زیادی برای یخچال فریزر در بازار وجود دارند. برخی از آن‌ها بسیار گران‌قیمت هستند. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ کمتری، یک یخچال فریزر با همان کیفیت و امکانات را از برندی دیگر تهیه کنید. در نظر داشته باشید که همیشه برندهای معروف بهترین امکانات را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. بااین‌‌حال، بهتر است به برندهای متفرقه که کسی آن‌ها را نمی‌شناسد نیز اعتماد نکنید. سعی کنید با بررسی نظر کاربران برندهای مختلف، برندی خوب با قیمت متعادل انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *